Dolan kartuşlar ve detaylar

Kolay dolan kartuşlar ve avantajları

Kolay dolum kartuşlarını evinizde çok kolay bir şekilde sadece tıpalarını kaldırarak tekrar tekrar doldurarak kullanabilirsiniz. Oysa ki normal dolum yaptırdığınız kartuşlar en fazla 6-7 dolumdan sonra ölüyor ve artık doldurulamaz hale geliyor. Bütün bunları göz önüne aldığınızda artık kolay dolum kartuşlarının yüzyılın en büyük icatlarından biri olduğunu söylememiz bir hata olmaz sanırım…
Biz de bütçesini düşünen ve mantıklı seçim yapmaya çalışan insanlar olduğumuz için yazıcı tercihlerimiz doğal olarak kolay dolum kartuşu olan yazıcılardan yana kullanacağız.

DOLDURULABİLİR KARTUŞ KULLANMA KILAVUZU

Doldurulabilir Kartuşlardan en iyi verimi alabilmek için lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz. (Kolay dolum kartuşu – Doldurulabilir kartuş – Dolan Kartuş) 1- Boş dolum kartuşlarınızın üzerinde dolum için tıpa vardır. Genellikle şeffaf olan bu tıpayı yavaşça çekip çıkarttıktan sonra uygun renkli mürekkebi belirleyiniz. 2- Belirlediğiniz renk için seçtiğiniz enjektöre 10 ml kadar mürekkep çektikten sonra enjektörü dik olarak ve kartuşun dolum ağzını üste gelecek şekilde tutun. (Her renk için ayrı bir enjektör kullanmaya dikkat ediniz.) Enjektörün iğne kısmını, dolum ağzına 2-3 mm soktuktan sonra yavaşça mürekkebi boşaltın. 3- Dolum bittikten sonra dolum için kullandığınız deliği aynı tıpa ile sıkıca kapatın. Kartuş takılmaya hazır hale gelmiştir. KARTUŞLARI YAZICIYA TAKARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Üzerinde bilgi ekranı bulunan yazıcılarda, ekran üzerinde bulunan menüden

GENEL OLARAK DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

* Dolum sırasında enjektörü dik tutun, sağa yada sola eğmeyin. İğneyi 2-3 mm’den daha fazla sokmayın.

* Dolabilen kartuşları orjinal kartuşlarla birlikte kullanmayı denemeyin. Hata mesajı alırsınız. * Yazıcı kafaları teknolojik üründür, kalitesiz mürekkepler kullanmayın.

* Kartuşların üzerindeki çipler statik elektiriğe hassas oldukları için asla çıplak elle dokunmayın.

* HP kartuş modellerinde kartuş değiştirmeden önce yazıcınızı kapatın, kartuşları değiştirdikten sonra açabilirsiniz. * Dolabilen kartuşlar size dolu gelmişse, yazdırmadan önce hava tıpalarını çıkarın.

İlgili resimler

KARTUŞ DEĞİŞTİRME (Change ink Cartridge) seçerek, üzerinde ekran bulunmayan yazıcılarda ise yazıcının bilgisayarındaki programından (Denetim masası-Yazıcılar-Seçilen Yazıcıya Sağ tuş-Yazdırma tercihleri-Bakım-Kartuş değiştirme) seçerek, kartuşları değiştirin. Yazıcının elektrik kablosunu çıkararak kartuş değiştirmeyi denemeyin. Dolabilen kartuşlar, orijinal kartuşlarla beraber çalışmazlar. Orijinal kartuşlar dolu dahi olsalar, hepsini çıkarın ve dolabilen kartuşları set olarak yazıcıya takın. Orjinal kartuşlarla beraber çalıştırmayı denemek, kartuşlarınızın çiplerine zarar verebilir.

Dolu yada bitmiş kartuşlarınızı atmayın, saklayın. Garanti kapsamındaki yazıcınızın arıza yapması durumunda, yetkili servise gönderirken ihtiyacınız olacaktır. Yazıcıya kartuşları takarken yerlerine tam olarak oturmalarına dikkat edin. Yerine oturmayan kartuşun çipi temas etmeyeceğinden yazıcı kartuş yokmuş gibi algılayacağından hata mesajı vererek yazdırmayacaktır. Kartuşları yazıcıya taktıktan sonra alacağınız ilk baskı silik yada kesik gelirse varsa yazıcı üzerindeki ekrandan, yoksa yazıcının bilgisayardaki programın BAKIM bölümünden, en iyi sonucu alana kadar KAFA TEMİZLEME yapınız.

Bir cevap yazın