Populer

Tonerler Laser yazıcılar ve toner dolum tozları

Fotokopi makinası ve yazıcılarda kullanılan mürekkeptir. Yani bilgisayar yazıcısından aldığımız çıktıların yazılmasını sağlayan ürün. Fransızcadan dilimize geçen kelime birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin; tonerin içindeki toz havada görülmeyecek kadar ince bir toz çeşididir.

Toner dolumu nasıl yapılır: Yazıcınız kartuşunda fotokopi makinesi içindeki parçaların tamamı mevcuttur. Haznedeki tozu üzerine alan manyetik merdane aldığı tozu drum üzerine aktarır. Drum üzerindeki toz fotokopi kağıdına aktarılarak, fotokopi kağıdı üzerinden baskı oluşturur. Fotokopi kağıdı yazıcıdan çıkarken ısıtıcı merdanenin baskısıyla toner tozu kağıt üzerine kalıcı şekilde sabitlenir. Drum üzerinde kalan kullanılamamış atık tozlar, blade yardımıyla sıyrılarak atık haznesine boşaltılır. Kartuş içindeki parçalar sürekli temas içinde olduklarından kolayca yıpranırlar. Bu nedenle orijinal kalitede baskı alabilmek için her dolumda bu parçalar yenileriyle değiştirilerek görüntü kalitesi daima orijinal kalitede tutulabilir. Toner dolumu ne kadar kaliteli malzeme kullanılarak yapılırsa baskı kalitesinin düzgün olması yanında uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Yazıcı toneri değiştirmek yerine yenileme yaptırarak en ucuz fiyatlarla kopyalama yapılabilir.

Tonerli yazıcı fiyatları

Tonerli yazıcı fiyatları oldukça uygun rakamlara satıldığı günümüzde sorun olan konu yazdırma maliyetleri olmaktadır. Öncelikle maliyetlerinizi düşürebilmek için dolum yapılabilen yazıcılar arasından tercih yapmanız gerekmektedir. Satıcılar konuya hâkim olamadığından her yazıcının doldurma yapmaya uygun olduğunu söylemektedirler. Siz işinizi şansa bırakmayıp satın almadan önce işi bilen bir uzmana, size uygun yazının dolum yapılabilen yazıcılar arasında olup olmadığını sormanızda fayda vardır.

Tonerli yazıcı fiyatları hesaplı olsa da kullanım maliyetleri yüksek olanlar ekonomik olmaktan çıkarak, çok yüksek maliyetli para tuzağı haline dönüşebilir. Satın alacağınız yazıcının toner dolum fiyat listesini inceleyerek maliyetleri kontrol etmenizde fayda olacaktır. Çünkü bazı kartuşların üzerinde çip denilen elektronik kart sistemleri bulunmaktadır. Çip fiyatları değişkenlik gösterdiğinden dolum fiyatlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Satın alacağınız yazıcının toner dolumu kaç para olursa olsun siz yenileme fiyatları hakkında bilgi alın. Yenileme yapılmadan sadece toz eklenerek yapılan dolumlar sizi kötü kopyaya mahkum etmekten başka işe yaramayacaktır.

Bir cevap yazın